Opvang vluchtelingen Oekraïne

Door de oorlog in Oekraïne sloegen miljoenen mensen op de vlucht. Ook in onze gemeente vangen we Oekraïense vluchtelingen op. We vinden het belangrijk dat zij hier een veilig onderkomen vinden. Zij worden opgevangen in de Gemeentelijke Opvang Oekraïners (GOO) aan de Staphorster Kerkweg. De afspraken over deze locatie gelden tot 2027.

Door de aanhoudende oorlogssituatie in Oekraïne blijven mensen vluchten. En kunnen de vluchtelingen nu nog niet terug naar hun land. Door de Europese Richtlijn Tijdelijke Bescherming kunnen zij in alle EU-landen verblijven en werken. Ook kunnen zij onderwijs en medische zorg krijgen.

De gemeente Staphorst heeft een inspanningsverplichting voor het realiseren van 239 opvangplekken voor Oekraïense vluchtelingen. Momenteel beschikt de gemeente over 220 opvangplekken binnen de gemeentelijke opvang (GOO). De huidige opvangvoorzieningen lopen daarbij tegen hun grenzen aan. Naast de GOO verblijven er binnen de gemeente nog ongeveer 30 Oekraïense vluchtelingen in particuliere opvang bij inwoners.