‘Na de Limonade’, een podcast over alcohol en drugs
Hoe gaat u in de opvoeding van uw kind(eren) om met het gebruik van alcohol en drugs? Hoe praat u hierover met uw kinderen en wat vertelt u bijvoorbeeld over uw eigen ervaringen? In de 5-delige podcastserie ‘Na de limonade’ gaat journalist en podcastmaker Maarten Dallinga hierover in gesprek met steeds vier verschillende ouders van pubers.
Ze vertellen over hoe zij in de opvoeding omgaan met alcohol- en drugs gebruik en delen hun twijfels én successen. Expert Ninette van Hasselt (hoofd van het programma alcohol- en drugspreventie bij het Trimbos-instituut) geeft in iedere aflevering handvatten en tips. U kunt Na de limonade beluisteren via uw favoriete podcastapp. U kunt ook kijken op: www.helderopvoeden.nl/nadelimonade.
Zien drinken doet drinken
De podcast is onderdeel van de landelijke campagne Zien drinken, doet drinken. Het doel van deze campagne is om ouders met een kind van 2-12 jaar en andere mede-opvoeders bewust te maken van de invloed van hun eigen drinkgedrag op kinderen. Het voorbeeldgedrag van ouders en van andere volwassenen in de omgeving van een kind, doet ertoe. Door geen alcohol te drinken in het bijzijn van kinderen geeft u ze het goede voorbeeld mee.
Beelden en verwachtingen over hoe men met alcohol omgaat, worden al vanaf een jonge leeftijd ontwikkeld. Onderzoek toont aan dat kinderen die hun ouders zien drinken, positiever gaan denken over alcohol dan kinderen die hun ouders niet zien drinken. Dit vergroot de kans dat deze kinderen op jonge leeftijd gaan drinken en later te veel gaan drinken. Kortom: zien drinken, doet drinken.
