Deelfietshubs in de gemeente Staphorst

In Staphorst, Rouveen en IJhorst worden op dit moment deelfietshubs geplaatst. Dat zijn opstaplocaties waar inwoners en bezoekers binnenkort een elektrische deelfiets kunnen lenen. De hubs maken deel uit van het regionale deelfietsnetwerk PAK’M. De hubs zelf zijn nu nog in aanbouw, de fietsen volgen binnen een aantal weken.

De deelfietsen vergroten de bereikbaarheid van de gemeente voor inwoners en toeristen die zonder auto reizen. Reizigers kunnen bij de deelfietshubs binnenkort via een app een elektrische fiets lenen. De fiets kunnen ze vervolgens bij een van de deelfietshubs weer inleveren.

De hubs staan op centrale locaties in de dorpen, vlakbij bushaltes. Zo staat er sinds kort een hub bij het Marktplein in Staphorst en bij het plein tegenover de Hervormde Kerk in Rouveen. Ook komt er nog één bij de Burgemeester van Wijngaardenstraat, tegenover voormalig restaurant Het Vosje. Daarnaast staan er al hubs in onder meer de gemeenten Meppel, Steenwijkerland, Noordoostpolder en Zwartewaterland.

Meer informatie volgt als de fietsen er zijn. Algemene informatie over PAK’M is te vinden op www.pakm.nu.

Houten overkapping waar de deelfietsen komen te staan. Het wordt afgeschermd met roodwitte linten.