Betere schoolgebouwen, goed voor het onderwijs
De afgelopen jaren hebben we samen met alle schoolbesturen en directies plannen gemaakt voor het renoveren of vernieuwen van de schoolgebouwen. Het doel is verbetering waardoor er minder energie verloren gaat en het binnenklimaat (ventilatie en koeling) wordt verbeterd. Dat komt de werksfeer en de leerprestaties ook ten goede.
Totaal zijn er tien basisscholen en de Pieter Zandt voor voorgezet onderwijs. Dagelijks verblijven er ongeveer 2.500 leerlingen in allerlei groepen. Ook de leerkrachten en ondersteunende diensten. Het is met deze aantallen niet verwonderlijk dat een goed binnenklimaat snel onder druk staat. De wettelijke basis voor de verversing van de binnenlucht blijkt in de praktijk erg minimaal te zijn. Daar is de vergoeding van het Rijk ook op gebaseerd en u raadt het al: die is onder de maat. In samenwerking met de scholen gaan we bij nieuwe plannen uit van een verbetering van de ventilatie, dat is een belangrijk speerpunt. En dat is alleen te bereiken wanneer gemeente en scholen extra investeren. Bij de eerste scholen is dat ook gelukt.
Op dit moment zijn deze scholen volop in de uitvoering: Harmen Doornveld, Maarten Luther, Willem Alexander en Willem de Zwijger. Dit wordt uitgevoerd door een bouwteam van plaatselijke bedrijven; na aanbesteding is de gunning gegaan naar bouwbedrijf de Witte BV en Kooiker installaties BV. De goede onderlinge samenwerking, ook met de scholen die volop in bedrijf blijven, is heel positief. Daarvoor wil ik vanaf deze plaats een groot compliment geven aan alle betrokkenen. In de loop van dit jaar worden de werkzaamheden afgerond en kan men genieten van een goede leer- en werkomgeving. We verwachten dat in het nieuwe schooljaar de cijfers gaan stijgen 😉
Binnenkort komen de plannen van de Pieter Zandt, de Levensboom en Triangel ook in de gemeenteraad aan de orde. We verwachten dat deze scholen de komende jaren met de uitvoering aan de slag gaan.
Deze projecten vergen grote investeringen van gemeente- en schoolbesturen. Het is werk van lange adem en dat zorgt voor frisse scholen.
